Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Bernská smečka

Na Královédvorském okruhu

30.06.2008

Pod názvem Královédvorský okruh se ve Dvoře Králové nad Labem jezdí tradiční mezinárodní závody historických závodních motocyklů a sidecarů o cenu Františka Šťastného...

Královédvorský okruh

30.06.2008zoom

Královédvorský okruh

Královédvorský okruh

30.06.2008zoom

Královédvorský okruh

Královédvorský okruh

30.06.2008zoom

Královédvorský okruh

Alabastr

30.06.2008zoom

Alabastr

Královédvorský okruh

30.06.2008zoom

Královédvorský okruh

Královédvorský okruh

30.06.2008zoom

Královédvorský okruh

Ve dnech 28. a 29. června 2008 se jel již dvanáctý ročník; jde o závod obnovený, navazující na  závody pořádané v letech 1953 až 1964. Kromě českých závodníků jsme letos mohli vidět  jezdce z Německa, z Rakouska, ze Slovenska, ze Švédska, ze Švýcarska a z Velké Británie. Hlavním pořadatelem je Old Racing club Dvůr Králové nad Labem, spolupořadateli jsou Autoklub v AČR Dvůr Králové nad Labem a Veteran Car klub v AČR Dvůr Králové nad Labem.

Jen jsme se začali v neděli vypravovat, už se seběhla celá smečka a chtěla jet také, účast si ale vylosovali jen kluci. Kalinka měla jako vždy plno řečí, ale málo platné, závod motorek není nic pro děvčata. Kluci se začali tvářit důležitě jako zábradlí a při nastupování do auta se producírovali před oknem, aby vzbudili závist Cali a Hispánky, které je pozorovaly oknem.  Nestihli jsme slavnostní zahájení ani první dva závody, ale stejně jsem si užili ažaž. Kluci se tvářili, jakoby na všudypřítomný hluk byli zvyklí a naštěstí nedělali žádné lumpárny, protože napomínání by tentokrát neslyšeli doopravdy.

V prvním závodě, který jsme mohli sledovat, jely stroje, které měly v dokladech uvedeny roky výroby 1932 až 1978 a jela dokonce jedna dáma (na startovní listině jich bylo celkem šest). Byla to zajímavá podívaná, kluci úplně dopředu nechtěli, zvolili jsme kompromis. Seděli jsme na trávníčku kousek opodál, ale viděli jsme pěkně. Kategorie E, F a L přinesly vítězství panu  Gerhardu Spychalovi z Německa (na fotografii č. 44) s motocyklem Gilera 600 SS, rok výroby 1942. Po tomto závodě jsme se přesunuli  blíže depu, do prostoru startu a cíle, kde se to klukům zamlouvalo: prodávali tu klobásky. Výmluvnými pohledy dosáhli svého (kdo to má vydržet) a netrpělivě  poskakovali, když museli čekat, až pochoutka vychladne. Alabastrovi se zamlouvaly děti, které se s ním přišly pozdravit, a vůbec se nestaral o závod; kolem nás burácely  motocykly kategorie H (rok výroby 1950 až 1967), z nichž některé měly roztomilé názvy - třeba JAWA 205 šoupátko či JAWA  250 pérák. Také v této kategorii nejeli jen muži, startovní listina obsahovala hned dvě dívčí jména.

Poblíž našeho stanoviště v boční ulici byla zaparkována historická auta, nádherně naleštění veteráni, převážně kabriolety. Procházeli jsme kolem nich v uctivé vzdálenosti, aby kluky nenapadlo  nakukovat dovnitř. Dozvěděli jsme se, že letos nás čeká ještě jedna zajímavá akce, kde se tito krasavci představí: pod názvem "Než vypustíme vodu z chladiče" se 4. října  bude konat tradiční soutěž historických vozidel pořádaná Veteran Car klubem. Kluci vděčně nastoupili do auta a během zpáteční cesty ani nedutali, byli unavení, jak zákon káže. Aby naše holčičky, které zůstaly doma tak nedobrovolně, nebyly ošizeny o klobásky, dostaly z domácích zásob; v tu ránu bylo vše odpuštěno. Bylo to příjemně strávené dopoledne a nezbývá, než poděkovat panu Petru Civínovi a jeho skvělému týmu za pěkná zážitek.

Radana Menšíková 30.6. 2008

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.