Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Bernská smečka

Na Tržnici Zahrady Čech

07.04.2008

Byli jsme pozváni do Litoměřic na výstavu Tržnice Zahrady Čech, abychom tam prezentovali plemena greyhound a švýcarský honič - bernský honič...

07.04.2008zoom

Alabastr

07.04.2008zoom

Alabastr

Alabastr

07.04.2008zoom

Alabastr

Rutland

07.04.2008zoom

Rutland

Rutland a Alabastr

07.04.2008zoom

Rutland a Alabastr

Alabastr

07.04.2008zoom

Alabastr

Akce byla pětidenní, z časových důvodů jsme pozvání nemohli využít více než dvakrát. Je pravda, že se již delší dobu nacházíme ve stadiu budování, tak rozhlédnutí po výstavě pro nás bylo docela inspirativní. Jako reprezentanta bernských honičů jsme vybrali Alabastra, za greye jel Rutland.

Poprvé jsme do Litoměřic zamířili ve čtvrtek; cestu kluci znají, poblíž Litoměřic bydlí naše příležitostná hlídací paní, ale stejně byli zvědaví, co se bude dít. Překvapilo nás, kolik návštěvníků bylo na výstavišti od samého rána. Kluci nehnuli brvou (u stánků, kolem nichž jsme procházeli, se v tuto hodinu ještě negrilovalo) a nakráčeli do pavilonu. Tam už byly přítomny jejich kamarádky, labutěnka Lotynka a německá doga Gina a Alabastr byl nadšen! Gina je jeho největší láska a nepotěšilo ho, že ohrádku s ním nebude sdílet Gina, nýbrž Rutland a že se s Ginou opravdu nebudou honit po areálu výstaviště. Z ohrádky pokukoval směrem, kde byla se svou majitelkou Gina a zdravil se s kolemjdoucími. Dělal to přesně jako jeho maminka Kalinka: vybral si "svého" člověka a toho zhypnotizoval tak, že se s ním přišel pomuchlat. Rutland reagoval důstojně, postával či polehával, reagoval teprve na vyzvání, ale i on si své příznicvce našel.

Začalo předvádění, organizované podle skupin FCI, tak šel první na řadu Bastík. S paní moderátorkou se zná, ale na pódium se mu moc nechtělo; ukázalo se, že to je díky hliníkovým schůdkům, které v něm nebudily důvěru, nakonec jsem ho po nich musela vynést.  Na pódiu to už byla jiná, pečlivě si vybíral, kdo jej smí pohladit a kdo ne, ale jinak se mu tam docela líbilo. Ve čtvrtek byl jediným představitelem 6. skupiny FCI a bylo jasné, že veliký aplaus patří jen a jen jemu. Rutland schůdky zvládl, jakoby po nich chodil denně a měl veliký úspěch. Přihlíející se zájmem poslouchali jeho životní osud. Získal si řadu obdivovatelů, kteří jej pak přišli ještě individuálně pozdravit. Ten veliký zájem ho zaskočil a vyžádal si vycházku, způsobně došel až na travičku, kde se ukázalo, že má z akce trochu nervy. S Ratem byla jedna potíž. Jako bývalý dostihový chrt je zvyklý běhat za návnadou a v Litoměřicích se rozhodl, že prťaví yorci jsou taková návnada. Museli jsme být zatraceně ve střehu, protože jeden yorčí exemplář patřil ke psům předváděným v rámci prezentace plemen.

V sobotu jsme si výlet do Litoměřic zopakovali. To se Alabastr prezentoval spolu s bassety a nechtěl se nechat zahanbit, vyběhl po schůdcích sám. Na pódiu se tak vehementně zajímal o vůně, které tam byly po jeho předchůdcích, že rozdíl ve výšce bassetů a berňáka, na který paní moderátorka upozorňovala, nebyl prakticky patrný, jelikož Bastík připomínal ještěrku. Na druhou prezentaci se tak těšil, že během předvádění psů z páté skupiny FCI nebylo lehké jej udržet pod pódiem. Jen co na nás přišla řada, doslova mne vyvlekl nahoru. Rutland byl také pouze jedním ze zástupců chrtí říše, ale opět dojal svým příběhem. Oba kluci byli u vytržení ze stánků, ze kterých se linuly libé vůně. Moc jistá jsem si nebyla Ratem, který při své výšce a rychlosti mohl klidně někomu sebrat buřtíka z tácku, ale neudělal to, kluk hodná. Zbytku smečky jsme nakoupili dárky, ale ne všechny se setkaly s nadšením (přivezli jsme totiž i náhubky, bez nichž se neobejde cesta autobusem a tu máme v plánu). Kalinka, kterou jsme použili jako náhubkovou modelku, nám nakonec naše selhání odpustila a pustila se do sušeného ouška.

Radana Menšíková, 7.4. 2008

 

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.