Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Bernská smečka

Kalinka a "Potkali se u Kolína"

30.08.2006

Minulý týden jsme zažili pár skutečně hnusných dnů; lilo doopravdy v jednom kuse. Mluvčí smečky Kalinka mne co chvíli chodila upozornit, že máme velkou zahradu a ta zeje prázdnotou...

Abax

30.08.2006zoom

Abax

Cali a Hispánka

30.08.2006zoom

Cali a Hispánka

Abax a Cali

30.08.2006zoom

Abax a Cali

Hispánka

30.08.2006zoom

Hispánka

Cali a Abax

30.08.2006zoom

Cali a Abax

Abax a Cali

30.08.2006zoom

Abax a Cali

Stal se z toho rituál, dostavila jsem se k zadnímu vchodu a otevřela dveře: Cali radostně vystřelila rychlostí blesku a rázem zvolnila: její pohled mluvil za vše, měla mne za viníka svého nepříjemného pocitu; ve studené trávě začala našlapovat po vílím způsobu a cestou zpět si v mokru početla. Hispánka vykročila rozvážně a jen co se dostala ze zóny chráněné přesahem střechy, zařadila zpátečku a šla si udržovat provozní teplotu v pelíšku. Abax je zkušený matador, nenechá se zmást, napřed myslí a rozhlédne se; jeho oči mne ujistily, že se mnou pohlídá Kalinku - ta jakmile zjistila, co potřebovala, vraceli jsme se do kuchyně. Tam naše Tornádo Cali zalehla na matraci a znuděně mne pozorovala. Tak to šlo stále do kolečka.

Jsme spořádáná rodina a třídíme odpad. Za normálních okolností si naše holky už odpadků nijak zvlášť nevšímají, ale když byla taková nuda! Kalinka počkala na pravou chvíli a ukořistila PET láhev, kterou jsem právě sešlapovala. Zakousla se do ní a zahájila akci jako za let štěněcích: upoutat pozornost Hispánky a běhat s trofejí tak dlouho, než konkurentka vzdá pronásledování a vrátí se k pelíšku. V té chvíli Cali začala novou provokaci, lehla si proti Hispánce a pracovala na etiketě. Bylo mi Hispánky líto a přinesla jsem jí její vlastní kořist. Ta ji přijala s velikou vděčností, Kalinka okamžitě pustila svou láhev a nevybíravým způsobem zabavila láhev Hispánce, kterou to ovšem nevyvedlo z míry - v klidu přijala tu volnou (ostatně o tu přece vlastně šlo, ne)? Kalinka, která rychleji jedná než myslí, byla chviličku zaskočená, ale vzápětí se pokusila ukořistit láhve obě! Ukázalo se, že tak velkou papulu prostě nemá, takže holky pořád dokola handlovaly a já měla o zábavu postaráno; musela jsem být ve střehu, až přijde na řadu odstraňování uzávěrů (ty umějí obě bravurně a s ohromnou radostí vyšroubovat), které by mohly spolknout.

Nešlo nevzpomenout na medvídky, co se potkali u Kolína: Kalinka je celá ten, co má hry pěkně vypečené, a Hispánka zase ten dobrosrdečný truhlík.

Radana  Menšíková, 30.8. 2006

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.