Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Bernská smečka

Když se smečka stěhuje

24.07.2006

Naše minulé stěhování bylo poměrně komplikované, stěhovali jsme se totiž současně ze tří adres. Celá akce trvala asi měsíc a kdo se někdy stěhoval, ví své...

Abax, Kalinka a Hispánka

24.07.2006zoom

Abax, Kalinka a Hispánka

Hispánka

24.07.2006zoom

Hispánka

Abax a Kalinka

24.07.2006zoom

Abax a Kalinka

Abax, Kalinka, Hispánka

24.07.2006zoom

Abax, Kalinka, Hispánka

Kalinka a Hispánka

24.07.2006zoom

Kalinka a Hispánka

Hispánka

24.07.2006zoom

Hispánka

Bylo to náročné, ale jakmile to jen trochu šlo, brali jsme s sebou celou smečku, nebo alespoň výtržnici Kalinku. Vztah ke stěhování má každý náš pes jiný. Zatímco Zlatíčko Hispánka se zdokonaluje v umění najít okamžitě perfektní zašívárnu, Abax, který má za sebou krátký pobyt v útulku (měl štěstí, objevila ho tam paní chovatelka), se od nás nehne a nejistotu by sotva skryl - nemiluje změny a když něčemu nerozumí, má v očích obavy. No a Kalinka se všemu nadšeně diví, běhá z místa na místo, občas kroutí hlavou a hned je vidět, jak by nám ráda poradila. Onehdy s námi Kalinka byla v bytě, který neznala, odstěhovali jsme se dřív, než jsme si ji pořídili. Měli jsme tam hodně práce a docela naspěch a aby Cali nedošla úrazu, odevšak jsme ji odháněli. Kalina neustále pobíhala a jak to umí pouze ona, byla najednou všude. Když toho "běž, běž" na ni bylo už moc, s velikou úlevou v tom cizím prostředí našla kousek domova:  Abaxovo vysloužilé křeslo, které neprošlo sítem a bylo určeno k likvidaci. Kalince poskytlo poslední přátelskou službu, stočila se v něm do klubíčka a při odchodu jsme ji museli budit.

Pokud s námi byla celá smečka, nestačili jsme se divit, co je napadne. Energií překypující Kalina s sebou všude tahá oblíbenou hračku - dlouhý textilní cop s několika uzly. Nejraději se o něj přetahuje (má nečekanou sílu a zápal pro věc), ale poradí si, i když zrovna nemá parťáka. Popadne cop uprostřed mezi zuby a zuřivě mává hlavou ze strany na stranu. Chodí k nám zatraceně blízko (co kdybychom se přece jen dovtípili) a řeknu vám, že rána uzlem přes lýtko nebo přes kotník není nic moc, hlavně když nesete něco, co nechcete upustit.

Hispánka se spolehlivě uloží do křesla či na pohovku, které se bude vzápětí přemisťovat a nevěří nám, že jí to neděláme naschvál. Nejhorší je, že se to vzápětí opakuje: jen si najde další místečko a správně se složí, už je tu zase "tak pozor, pozor". Do toho se Abax pořád někde nemotorně motá, hlavně musí být u nás co  nejblíž (klidně si stoupne do zásuvky, jež se právě demontuje) a soustavně musí být ujišťován, že je náš pašák. Není divu, že den po podobné akci milá smečka prospí.

Radana Menšíková, 24.7. 2006

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.