Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Bernská smečka

Přírůstek

31.08.2004

Rok a měsíc po Abaxovi k nám od Frýdku-Místku přicestovala California. Po dlouhé cestě nám paní chovatelka předávala unavený štuclík a podotkla, že při výchově bude zapotřebí pevnější ruky...

Kalinka se sourozenci

31.08.2004zoom

Kalinka se sourozenci

Kalinka

31.08.2004zoom

Kalinka

Kalinka

31.08.2004zoom

Kalinka

Kalinka

31.08.2004zoom

Kalinka

Kalinka

31.08.2004zoom

Kalinka

Kalinka

31.08.2004zoom

Kalinka

Dobře, že jsme byli varováni, Kalinka hodně rychle rozvázala; snažili jsme se být důslední a temperament Tornáda Cali poněkud mírnit. Snad že měla zastání v Abaxovi, nekonalo se žádné tesknění, jen první odpoledne se několikrát zamyslela a kníkla. Moc si chtěla s Abaxem hrát,  avšak ten zpočátku nejevil nejmenší zájem, vždy se na ni odněkud shora podíval a ostentativně odešel. Nakonec ho Kalinka nějak přesvědčila, ale po chvíli vždycky působil tak vyčerpaně, že jsme ho začali posílat si odpočinout.

Abax nejraději odpočívá někomu na klíně a vůbec ho netrápí, že se sotva vejde. Kalinku vzdor jejím rozměrům štěněte chovat nešlo; v klidu vydržela maximálně dvě vteřiny, pak se zakousla, oblíbené bylo ucho. Abaxe soustavně masírovala, jejím nejoblíbenějším kouskem bylo zavěsit se na něj ze strany, zakousnout se mu do zátylku a dílem s ním pochodovat, dílem se nechat v této poloze nosit.

Kupodivu (ale byl to boj) se nám povedlo Cali naučit, aby podání potravy očekávala na určeném místě a v klidu (povel "ukázni se!"), ulici přecházela u nohy (já v předklonu a zásobovala jsem ji piškoty) a pokud jsem měla v ruce psí páreček, který směla ožužlávat, předvedla v rámci nácviku výstavních dovedností cosi, co se mělo časem stát výstavním postojem. Pokud jde o pohyb v kruhu, při výstavě v Lipsku, kde byla Cali v roli pozorovatele, jsem se s ní pokusila v kruhu proběhnout: prokousla mi kalhoty.

Tak to bylo s Kalinkou. Z fotografií byste toho moc nepoznali, na obrázku je to způsobná holčička s culíčky,  ve skutečnosti se zklidnila, jen pokud se mnou vařila (to mne pečlivě sledovala na každém kroku a hypnotizovala, znáte to) anebo když usnula (nedivte se, že na všech fotografiích je Kalinka ležící spící, jinak ji prakticky zachytit nešlo). Asi vás nepřekvapí, že jsme další posilu smečky očekávali s obavami.

Radana Menšíková, 31.8. 2004

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.