Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Bernská smečka

Bernská smečka 2015

30.03.2015

Na jaře 2015 máme v Hájemství bernských honičů tři chovné psy a dvě chovné feny.

 

30.03.2015zoom

english

30.03.2015zoom

english

Deutsch

30.03.2015zoom

Deutsch

Rozloučili jsme se s Airem a s Abaxem, to je vždycky moc smutná záležitost.

Hispánka a Kalinka jsou v chovném důchodu, jsme rádi, že se obklopeny smečkou cítí šťastně a přejeme si, aby to tak bylo co nejdéle.

Na rozdíl od fen psi nemají aktivní chovnou kariéru omezenu věkem, tak náš milý Bandiére ještě stále patří mezi chovné jedince. Je v plné síle a zdráv. Alabastr a Bodie jsou prověření taťkové, každý má za sebou otcovství jednoho vrhu.

Bijou je maminkou dvou povedených vrhů a ač jí zakrátko bude šest let, má v sobě pořád něco ze štěněte. Mladší Kanda se letos připravuje na dráhu maminky. S Alabastrem se chystají přivést na svět náš vrh "G". S ohledem na výjimečnost rodokmenů plánovaných štěňat to je počin chovatelský, ale pro nás také srdeční záležitost, svým způsobem vyvrcholení našeho letitého chovatelského úsilí. Vždyť jako prarodiče budou mít štěňátka zapsána v rodokmenech Abaxe a Kalinku a Bandiéra a Hispánku!

A co se nám loni podařilo? Především jsme se opět (už po třetí) zúčastnili švýcarské klubové výstavy a v roce 2014 to byla bomba: naše chovateská stanice BOHEMIA HILL obsadila třetí místo v soutěži chovatelských skupin a Bijou se stala nejlepší fenou bernského honiče výstavy, tedy klubovou vítězkou. Skvěle si ale vedli i ostatní účastníci naší česko-polské expecice Berna, Bodie, Esprit a Dea.

Naše byly stupně vítězů na Speciální klubové výstavě v Náměšti na Hané 14.6.2014: Kanda se stala absolutní vítězkou výstavy (BIS), vítězkou plemene (BOB) a klubovou vítězkou; Bodie se stal klubovým vítězem.

 

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.