Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Bernská smečka

Euro

21.01.2015

V naší chovatelské stanici se za osm let narodilo třem matkám a čtyřem otcům dvaačtyřicet štěňat. Zhruba polovina jich žije v zahraničí; chtěla bych se podělit o radost, kterou máme z Eura. Euro byl snad vůbec nejčernější pejsek, který se u nás kdy narodil. Do psího rodného listu jsme mu proto nechali vepsat jméno Ebony Boy. Jeho rodina se na něj těšila za velkou louží a když přišel čas opustit maminku Bijou, Ebony Boy odcestoval do Kalifornie. Dostal domácí jméno Euro. Žije na farmě, kde jsou chována různá zvířata. Původně měl i psí kamarádku, starou vipetku Hanne, ale to už je minulostí, tak Eurovi majitelé často zvou na návštěvu psy příbuzných a známých, aby pejsek měl sobě rovnou společnost. S Havilah, dcerou majitelů, podniká Euro i aktivity dost nezvyklé.

 

Euro

21.01.2017zoom

Euro

Euro

21.01.2017zoom

Euro

Euro

21.01.2017zoom

Euro

Euro

21.01.2017zoom

Euro

Euro

21.01.2017zoom

Euro

Euro

21.01.2017zoom

Euro

Euro

21.01.2017zoom

Euro

Euro

21.01.2017zoom

Euro

S tak železnou pravidelností, jako rodina Eura, nám nepíše snad nikdo. Pejskovi letos budou tři roky, narodil se 6. srpna. A považte, šestého dne každičkého měsíce dostáváme podrobnou zprávu o tom, co Euro dělá, kolik váží, jací psí kamarádi jej navštívili, kde byl na výletě, to vše doplněno bohatým obrazovým materiálem. Poslední věta vždy obsahuje velebení Eura a díky za tak úžasného pejska. Jistě si umíte představit, jak vždycky v kalendáři vyhlížíme šestku a jak se na každou další zprávu těšíme!

Vipetka Hanne příchod malého ušatého kolegy přivítala radostně a poslední rok jejího života se díky přítomnosti Eura stal daleko aktivnějším, od počátku si prcka vzala na starost a snažila se s ním držet krok. V rámci svého dalšího zvykání na nový domov byl Euro v první řadě představen kobylce Shahkitě. Havilah ho držela v náručí, Euro se celý chvěl, ale žádná panika ho neskolila. Netrvalo dlouho, a z Eura se stal malý kovboj, a moc si společnou projížďku s Havilah užil.

Když se na jaře narodily malé kachničky, Euro k nim volný přístup neměl, tolik důvěry v něj majitelé zase neměli. Jak na ně byl zvědavý! Ovšem brzy všechny přesvědčil, že žádné obavy nejsou namístě, spíš než lovec z něj byla pozorná chůva. Později Havilah na hospodářské výstavě se svými kachními šampiony zvítězila a Euro si na jejím úspěchu připisoval nemalý podíl. Euro byl zvlášť nadšený, když mezi jeho zvířecí přátele přibylo hnědé kůzle. Rád chodil s Havilah a s kůzletem na vycházky a byl tímto kamarádem tak uchvácen, že spolehlivě poznal, když v televizi běžel pořad o kozách, a se zaujetím jej sledoval.

Euro Havilah miluje a nejraději by se od ní nehnul na krok. Když mu zmizí z očí, dojemně sedí u dveří, kterými prošla, to se ale stává jen v nejnutnějších případech, Havilah jej totiž bere prakticky všude s sebou, dokonce i na vodu! Dilema, zda zůstat v bezpečí na břehu anebo vlézt k Havilah do té podivné houpačky neřešil dlouho. Je pravda, že Havilah jej na vodní dobrodružství připravovala, nejprve si s ním totiž chodila do loďky posedět na břehu. Ale kajak na vodě, to bylo panečku něco docela jiného, to byl veliký zážitek! Jak vidno, Euro si nakonec v roli kapitána docela liboval.

Euro vede nádherný aktivní život; široká rodina jeho majitelů se často schází, chodí na společné výlety, pořádá psí párty, psi mají zcela samozřejmě přístup na všechny oslavy lidské, na farmě je zkrátka veselo. Na své narozeniny Euro zve své psí kamarády, se kterými si rozumí a vyřádí se s nimi. Někdy spřátelení pejsci na farmě pobydou i více dní, to když jsou tak zabráni do hry, že je majitelé nechtějí rušit a odjezd svého čtyřnohého člena rodiny odloží až na příště. Jak Euro miluje ty dny plné honiček a přetahování!

Když napadl první sníh v životě Eura, kroutil nad tím hlavou, k čemu je to jen dobré? Majitelé mu ukázali, jak se dá ve sněhu dovádět a to se mu brzy zalíbilo. Máme také velkou galerii fotografií, na nichž Euro spravedlivě odpočívá po svém aktivitou nabitém dni, třeba po náročném výletu. Nejvíc jsme si oblíbili obrázek Eura, jak ve spánku objímá králíčka. Toho musel dostat, když se odmítal odebrat na pelíšek bez svého živého kamaráda Bunnyho. Loni nám ke svým druhým narozeninám Euro poslal krásný dárek: kalendář plný fotografií z jeho života a tak tu s námi bude každý den do svých příštích narozenin!

Ušatý Euro je šťastná a milovaná bytost a my jsme nadšení, že ač nás dělí lán světa, jeho neobyčejný život můžeme sledovat prakticky v přímém přenosu. Je to paráda!

Psáno v lednu 2015 pro Zpravodaj KCHŠH 2015 

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.