Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Bernská smečka

Smečka a puberta

17.06.2005

Jako ve všem ostatním, liší se naše holky i ve vztahu ke svému dospívání...

Hispánka

17.06.2005zoom

Hispánka

Kalinka

17.06.2005zoom

Kalinka

Kalinka

17.06.2005zoom

Kalinka

Abax, Hispánka, Kalinka

17.06.2005zoom

Abax, Hispánka, Kalinka

Hispánka

17.06.2005zoom

Hispánka

Kalinka

17.06.2005zoom

Kalinka

První hárání Zlatíčka Hispánky přišlo dočista nečekaně - bylo jí teprve osm měsíců; avšak průběh byl standardní a trvalo obvyklý počet dní. Hispánka se chovala naprosto normálně, nic moc to neprožívala, její nároky na naši pozornost se nezměnily a dá se konstatovat, že zůstala prakticky stejná (jen si chvílemi okusuje nehty, což ji naučila Cali). Jinak je stále stejně milá, dětská, skotačivá: honí se se psy po zahradě, štěká na sousedy (nejlepší je strašit za plotem, když jde kolem mateřská škola nebo maminka s kočárkem, to je panečku správná převaha!), zlobí želvu  (největší legrace je převalit ji na záda a pozorovat, jak se ta chudinka snaží).

Úplně jinak to bylo s Kalinkou; ta na nic nespěchala a naplánovala si to tak kolem jednoho roku a první hárání pěkně protahovala (nakonec jsme se dopočítali přes pět týdnů). Byla přirozeně pod lékařským dohledem (máloco miluje tak, jako návštěvy u veterináře) a po celou tu dobu se tvářila veledůležitě. Pro Abaxe to znamenalo separaci, ale stěžoval si minimálně, jen když ho hormony přepraly, to nastal skutečný koncert. Kalinka byla pěkně náladová: nad Hispánčinými hrátkami ohrnovala nos (vždycky na ni upřela nevěřícný pohled "blázníš, mám přece své dny"!) a neustále se dožadovala zvýšené pozornosti - několikrát za hodinu se přišla ujistit, že ji máme pořád stejně rádi (a museli jsme s ní zacházet jako s miminkem).

Když to nekonečné období skončilo, oddychla jsem si hlasitě, byla bych to již nevydržela ani o deset minut déle, zatraceně ráda jsem smečku zase sestěhovala dohromady. Cali je fakt jiná: venku smečku moc nevyhledává, zpravidla si sama operuje ve vzdáleném koutě zahrady a hledí do dáli, jakoby vyhlížela prince. Vůbec nestojí o honičky a Hispánčino pošťuchování. Ta začala být vděčná za každou chvilku, kdy se Abax zapomene a blbne s ní. Jsou to ovšem chvilky poměrně vzácné a my si jich musíme důsledně jako nevšímat: jakmile Abax ucítí něčí pohled, bleskurychle všeho nechá a jde dělat odpočívajícího pána v nejlepších letech. S Hispánkou se mají nesmírně rádi a často spolu odpočívají, jsou to naše hrdličky.

Radana Menšíková, 17.6. 2005

 

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.