Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Bernská smečka

Smečka a změna času

10.07.2005

Naši psi dostávají krmení s železnou pravidelností: v deset dopoledne snídaně, v šest večer večeře. Při představě, že bych první jídlo viděla až večer bych asi z postele nevylezla, proto psy nekrmím pouze jednou denně.

Abax a Hispánka

10.07.2005zoom

Abax a Hispánka

Cali a Hispánka

10.07.2005zoom

Cali a Hispánka

Hispánka

10.07.2005zoom

Hispánka

Abax a Hispánka

10.07.2005zoom

Abax a Hispánka

Abax, Cali a Hispánka

10.07.2005zoom

Abax, Cali a Hispánka

Abax, Cali a Hispánka

10.07.2005zoom

Abax, Cali a Hispánka

Od tohoto modelu se odchylujeme výjimečně, zpravidla v souvislosti s cestováním: Hispánka má v autě sklony k nevolnostem a pokud jde o vynechaný pokrm, je s ní (ne zrovna dobrovolně) solidární celá smečka. Díky této pravidelnosti byste si mohli podle našich psů seřizovat hodinky. Je to pokaždé stejné: smečka se shromáždí v "psí předsíňce" a očekává přísun. Když byla změna času; nedošlo nám, že psí vnitřní hodiny se ze soboty na neděli o hodinu zpět neposunuly. Shromáždění na stanovišti jsme si  nevšimli, tak za námi dorazila mluvčí Kalinka.

Naše Cali má velmi originální způsob komunikace: upoutá pozornost tím, že začne vyskakovat do vzduchu (jako by byla na péro) a vysokým hláskem vydává zvuky, které nemají s obvyklým psím vyjadřováním nic společného. Jakmile ji zaregistrujeme, odvede nás, kam potřebuje (často to bývají venkovní dveře, Kalinka při venčení pro ostatní aktivity často zapomene na to hlavní).

Tentokrát mne však odvedla do předsíňky, kde Abax s Hispánkou vzorně seděli na čáře (na pokyn "běž a vem si" startují po jednom ke svým miskám). Cali se zařadila doprostřed a všichni tři s úlevou pozorovali, jak plním misky. To už vše probíhalo jako vždy: než misky naplním, Kalinka se posune tak o dvě psí hlavy dopředu. Jakmile se setkáme očima, zacouvá zpět; všichni očekávají pohlazení po hlavě a příslušný pokyn.

Nebyla by to naše Kalinka, kdyby... Tak se jí zalíbilo, že skáčeme, jak ona píská, že několikrát denně zkouší stejnou situaci navodit, že Abax s Hispánkou nespolupracují a na čáře je pusto, jí vůbec nepřekáží. Prostě přijde, upoutá pozornost a už si nás odvádí k boxu s granulemi. Tváří se hodně udiveně, že to zase nefunguje.

Radana Menšíková, 10.7. 2005

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.