Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

H O R K Á   N O V I N K A !     Komplexní portrét plemene švýcarský honič - bernský honič uveřejnil slovenský časopis PES A MAČKA č. 7/2017 na straně 4 až 15

Více »

Bernský týdeník

  « PředchozíDalší »

CACIB Wroclaw

24.09.201713

Finch

24.09.2017

Ošklivý den co do počasí, báječný co do úspěchu:

CACIB Wroclaw 23.9.2017

Gentleman Finch Bohemia Hill (mezitřída): výborný 1, CWC/CAC, CACIB, BOB, BIG 3

Golda Meir Bohemia Hill (mezitřída): výborná 1, CWC/CAC, CACIB, BOS

Rozhodčí: kruh paní Mgr. Viera Staviarska (SK), VI. skupina FCI pan Leszek Salamon (PL)

Oba sourozenci tímto splnili podmínky přiznání titulu CHAMPION POLSKI!

Více »

V září škola volá!

17.09.20179

17.09.2017

Jelikož se letos do výstavních kruhů chystají už jen minimálně, je Meiře a Finchovi třeba tréninku. Včera se po delší době v Živoníně u Jitky a Martina konal oblíbený kurs vystavování se závěrečnou výstavou nanečisto. Asi byste se divili, že naši studenti s Martinem obsadili poslední příčky. Ovšem to v Živoníně znamená, že si vedli nejlépe; tahle výstava totiž není jen nanečisto, ale i obráceně. Mezinárodní rozhodčí paní A. Košťálová vybírá na první místo toho, kdo udělá největší pokrok, čili nejvíc se naučí. No a protože u Meiry a Finche nejde ani tak o to, aby se učili, ale hlavně, aby se ukáznili a své dovednosti pilovali, nemohou být mezi nejlepšími, to dá rozum. 

Více »

Klubová výstava

10.09.20174

Florence Iris

10.09.2017

O tomto víkendu se konala klubová výstava. Byli jsme sice na vinobraní na Kuksu, ale fandili jsme, protože v našich barvách startovaly sestřičky tříletá Iris a o rok mladší Axa. Iris vyhrála třídu otevřenou, tradičně na klubové výstavě silně obsazenou, a titul Klubový vítěz jí unikl skutečně o vlásek (byla druhá)!

KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHŠH 9.9.2017

Florence Iris Bohemia Hill (třída otevřená):  výborná 1, CAC

Galery Axa Bohemia Hill (mezitřída): velmi dobrá 2

Rozhodčí: Věra Dvořáková

Děkujeme majitelce Haničce za skvělou prezentaci našeho chovu! Holčičky jsou si podobné jako vejce vejci, však jsou to také sestry po obou rodičích (spojení Bijou a Bodieho se velice osvědčilo). Z výstavního posudku je zřejmé, že sníženou známku Axy má na svědomí jen její neochota se lépe předvést, nemá zkrátka ještě tolik zkušeností. Měli jsme ale z obou velkou radost, je vidět, že jedinci v optimální výškové kategorii, tzn. uprostřed rozpětí daného standardem, nejsou již pro rozhodčí ve výstavním kruhu outsidery.

Více »

Pes a mačka

28.08.20171

naše Candy jako modelka

28.08.2017

Těsně před začátkem letních prázdnin se na mne obrátil pan Prof. MUDr. Miron Šramka, Dr.Sc., šéfredaktor slovenského časopisu Pes a mačka, se zakázkou na článek týkající se profilu plemene švýcarský honič - bernský honič. Byla to práce velmi příjemná a zajímavá, i když poměrně náročná. Aby jednotlivé portréty plemen, které časopis svým čtenářům představuje, měly srovnatelný obsah, autoři pracují podle předem dané osnovy obsahující bezmála dvacet hesel. Jsem velmi ráda, že jsem dostala příležitost slovenským čtenářům představit naše úžasné plemeno.

Zahradní železnice

20.08.201710

Bodie

20.08.2017

Skvělá akce nás přilákala o víkendu do Pardubic. Spolek historie železniční dopravy uspořádal v Rosicích Setkání zahradních železnic. Velcí i malí příznivci vláčků si přišli na své. Děti zajímala hlavně možnost projet se dětským vláčkem, zájem byl obrovský. Tatínkové byli nadšení z modelů železničních tratí různých měřítek. Příležitost svézt se historickým motoráčkem do Slatiňan jsme si nechali ujít, Bodýsek nebyl vybaven košíkem. V neděli jel kromě vláčku i historický autobus, ale ten jsme neviděli. Bodie se nadšeně pozdravil s jedním čtyřnohým kolegou, představil se docela zdvořile každému, kdo se ptal, co že to je za krásné plemeno, a navíc si začuchal v neznámé končině, také si liboval.

Více »

  « PředchozíDalší »

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.