Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Bernská smečka

Smečka v zimě

10.02.2005

Na první sníh se všichni tři tvářili dost nedůvěřivě, dokonce i Abax, pro kterého to zase tak převratná novinka nebyla, psi zkrátka žijí přítomností...

Abax

10.02.2005zoom

Abax

Abax, Cali a Hispánka

10.02.2005zoom

Abax, Cali a Hispánka

Cali a Hispánka

10.02.2005zoom

Cali a Hispánka

Cali a Hispánka

10.02.2005zoom

Cali a Hispánka

Abax

02.02.2009zoom

Abax

Abax a Cali

02.02.2009zoom

Abax a Cali

Hispánce dokonce dost trvalo, než se vyváhala, zdali vůbec někam půjde; nakonec udělala pár kroků a tam, kde si pamatovala trávníček, zadřepla. Moc velké nadšení to v ní nevyvolalo a výmluvným pohledem mi to dala na srozuměnou. Veškerou sůl na ošetření komunikací určenou pro tuto zimu je zřejmě nutné ihned spotřebovat, takže v našem okolí je vše jaksepatří prosoleno.

Představa, jak v tom chodím bosa,  je děsivá; snažím se smečku co nejvíc ochránit. Vypravujeme se tudíž jako chudý král do boje. Jen než se důkladně promastí těch dvanáct tlapek! Zatím jsme neobjevili nic, co by se ti dovedové nesnažili slíznout z tlapek svých i cizích, takže po experimentu s indulonou jsme se vrátili k doma škvařenému sádlu, které je alespoň bez chemie.

Aby netrpěla ouška, našili jsme futrálky z fleece, říkáme jim kapuce (kupodivu jim docela sluší, zvláště holkám). Zpočátku při jejich nasazování nejevili žádné nadšení, ale jakmile pochopili,  že kapuce na hlavu znamená jde se ven, hned se ke mně natahuje jedna hlavička přes druhou. Po celou vycházku musím holkám uši upravovat, co chvíli nějaké vyklouzne. Když to na  ně přijde, dovádějí jako děti. Ryjí ve sněhu, až jim na čumáčcích zůstávají čepičky sněhu, poskakují (Hispánka s oblibou přeskakuje Abaxe z místa) a čekáme, kdy se začnou koulovat. Roztomilý je Abax: nechá se strhnout a s holkami spontánně blbne, avšak jen co zachytí náš pohled, všeho nechá a dělá důstojného pána v nejlepších letech.

Když narazíme na sáňkující děti, Cali, která se za normálních okolností nelekne ani čerta (jediná z našich psů se s klidem posadí na vysavač),  znervózní:  do jejího světa nepatří dětské plastové boby - stačí, aby někde jen ležely, vůbec nemusejí být v akci - má-li Kalinka kolem nich projít, je to boj. Stejně tak si nepotrpí na sněhuláky, těm zuřivě nadává. Žádný ovšem ještě v hrůze před ní neutekl, tak galantní Abax přispěchá na pomoc: zvedne nožičku a jde se dál.

Radana Menšíková, 10.2. 2005

 

 

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.