Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Naše chovatelské stanice

Profil Bohemia Hill

26.10.2017

Chovatelská stanice s mezinárodně chráněným názvem "Bohemia Hill"  má registrační číslo FCI 00286/04. Na jejím počátku byla koupě tříletého chovného psa Abaxe od Vrchlického potoka a snaha opatřit si veškeré dostupné informace o plemeni bernský honič, jež se v té době v České republice chovalo přesně deset let.

Abax

26.10.2005zoom

Abax

Char (Bandiére)

26.10.2017zoom

Char (Bandiére)

Kalinka (California)

26.10.2017zoom

Kalinka (California)

Hispánka (Hispania)

26.10.2017zoom

Hispánka (Hispania)

Alabastr

26.10.2017zoom

Alabastr

Bodie (Celer)

23.11.2016zoom

Bodie (Celer)

Candy (Candida)

26.10.2017zoom

Candy (Candida)

Bijou (Bregje)

26.10.2017zoom

Bijou (Bregje)

Meira (Golda Meir)

26.10.2017zoom

Meira (Golda Meir)

Finch (Gentleman Finch)

26.10.2017zoom

Finch (Gentleman Finch)

rodiče vrhu "H"

05.05.2020zoom

rodiče vrhu "H"

vrh "H" Bohemia hill

05.05.2020zoom

vrh "H" Bohemia hill

Rozhodli jsme se plemeno aktivně podpořit, což představovalo kompletní životní změnu: přestěhovali jsme se z Prahy do Podkrkonoší a začali jsme se zařizovat. Čas, než dospějí naše dvě nadějné fenky Kalinka a Hispánka, jsme věnovali nejen stavbě domu s chovatelským zázemím, ale i propagaci plemene: vybudovali jsme tento web, jezdili jsme na výstavy a začali jsme o plemeni psát.

Naší hlavní ambicí bylo, je a bude rozšíření chovné základny plemene; jelikož všechna opatření k záchraně chovu musejí jít ruku v ruce se zvýšením zájmu o plemeno, snažíme se jej co nejvíc zviditelnit. Jezdíme na výstavy, často do zahraničí. 

Přesně čtyři roky po tom, co vstoupil do našeho života Abax,  odchovali jsme v novém domě svůj první vrh - to se psal červen 2007; maminkou štěňátek byla California (Mezinárodní výstavní šampion, šampion D, LUX, PL, Junioršampion D, LUX) a tatínkem Abax (Světový vítěz 2006, Mezinárodní výstavní šampion, šampion D, LUX, SK a PL).

V roce 2008 přivedla na svět náš vrh "B" naše mladší fenka Hispania (světový vítěz 2006, Mezinárodní výstavní šampion, šampion D, LUX, PL, Junioršampion LUX, D); otcem byl opět náš Abax. Čtyři štěňátka z šesti odešla k chovatelům, z toho tři do zahraničí. Jeden pes a dvě fenky se zapojili do chovu plemene.

Počátkem roku 2010 se Hispánce narodil druhý vrh, vrh "C" Bohemia Hill, otcem byl tentokrát Bandiére Syrinx Bohemia (Světový vítěz 2009, Mezinárodní výstavní šampion, šampion CZ, PL, D, LUX, Jr. Klubový vítěz, Vítěz speciální výstavy). Z tohoto báječného spojení se narodilo 11 krásných zdravých štěňátek, sedm z nich je v zahraničí (USA, NL, 2xCH, A, FIN, D). Šest štěňátek je lovecky vedeno, bohužel jen jeden pes a jedna fenka se zapojili do chovu.

Rodičovským párem dalšího vrhu - vrhu "D" se v roce 2011 stali opět Hispánka s Abaxem. Narodilo se sedm zdravých standardních štěňat, pět odešlo do zahraničí, jeden pes a jedna fenka zůstali v České republice. Do chovu se úspěšně zapojil opět jeden pes a jedna fena.

Vrh "E" přišel na svět v roce 2012, mamince Bijou (Evropský vítěz Jr., Mezinárodní výstavní šampion, Švýcarský klubový vítěz, Junioršampion D, LUX a SLO, Champion LUX a PL, Polský vítěz, Národní vítěz) a tatínkovi Alabastrovi se narodilo šest štěňat. Bijou pochází z Holandska a do Holandska se tři její štěňátka vrátila. Uchovněni jsou dva psi, otcem se stal zatím jen jeden z nich.

Bijou je matkou také dalších dvou vrhů, vrhu "F" a vrhu "G", otcem je v obou případech Bodie (Světový vítěz Jr., Mezinárodní výstavní šampion, Junioršampion PL, H, Champion Sk, ČMKU, Klubový šampion, Klubový vítěz mladých, 2x Vítěz speciální výstavy klubu, German Winner, Derby Winner, Národní vítěz). Z těchto dvou vrhů je uchovněno šest jedinců, otcem se zatím stal Fenomen Zak z Litvy (rodičovský pár tvoří s "naší" Déja Vu) a Gavin Rock ze Švýcarska, matkami Francess Baby a Golda Meir.

Golda Meir je maminkou našeho zatím posledního vrhu, vrhu "H" Bohemia Hill (rok 2019). tatínkem je urostlý Archibald Moravian Pride. Narodilo se osm štěňátek, tři psi a tři fenky odešli do zahraničí (FIN, 2x NL, SK, A a D). Majitelé dvou fenek, které zůstaly v České republice, plánují zapojení svých krásek do chovu. Z toho máme velkou radost, protože štěňata jsou mimořádně krásná.

Z chovatelské stanice Bohemia Hill pochází 9 interšampionů, 5 světových vítězů, 7 evropských vítězů, 6 klubových vítězů a pěkná řádka šampionů mnoha států...

Radana Menšíková

 

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.