Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Naše chovatelské stanice

Anketa Pes přítel člověka

19.01.2012

 

V novoroční anketě časopisu Pes přítel člověka nám byly položeny tyto anketní otázky:


 

19.01.2012zoom

 

 

1. Rok 2011 je za námi, jaký byl pro vás pohledem pejskaře?

Když se chci ohlédnout za rokem 2011, musím dohlédnout ještě o dva roky dál, tehdy začala v časopise Pes přítel člověka vycházet Právní poradna. Četné dotazy čtenářů se týkaly záležitostí klubů a ukázalo se, že právě po těchto dílech je největší poptávka; z čím dál lépe formulovaných dotazů čtenářů je zřejmé, že roste počet kynologů, kteří se v problematice orientují a ne vždy jsou ochotni si nechat všechno líbit.

V roce 2011 nastal jistý zlom: soud s klubem vyhrála chovatelka, která byla z klubu vyloučena nikoli po právu; ukázalo se, že není třeba se obávat ani dlouhých projednacích lhůt.  Tento příběh je jasným signálem, že lhostejnost nikam nevede a samo se nic dopředu nepohne.

V tomto ohledu časopis Pes přítel člověka za sebou zanechává sympatickou stopu v právním vědomí svých čtenářů díky tomu, že poskytl platformu k uvádění věcí na pravou míru, protože to je hlavní ambicí Právní poradny.

2. Co byste přáli české kynologii v roce 2012?

České kynologii přeji, abychom více pochybovali o dogmatech a zavedených postupech. Mluvme o problémech, ty přece často dláždí cestu vpřed; z problémů pomůže dialog, aby byl úspěšný, veďme jej k prospěchu české kynologie, ne jednotlivců kynologií se zabývajících.

 

 

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.