Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Prezentace na výstavách


13. Oblastní výstava + Speciální výstava Kunratice

16.06.2007

16.06.2007

Rozhodčí: Dvořáková Věra (CZ)

ICH Bandiére Syrinx Bohemia (6.6. 2003 - 9.9. 2017) .: Gebrauchsklasse: vorzüglich 1, CAC, BOB, Spezialeausstellung-Sieger

Oblastní výstava psů loveckých plemen a speciální výstava švýcarských honičů

16.06.2007zoom

Oblastní výstava psů loveckých plemen a speciální výstava švýcarských honičů

Po zjištění, že speciální výstava Klubu chovatelů švýcarských honičů je naplánována do Kunratic, jsem si hned poznačila datum jejího konání a včas zaplatila výstavní poplatky...

Tato výstava je pro mne příhodná jak svou polohou, tak relativně snadným příjezdem. Jelikož jsem právě na mateřské dovolené,  oceňuji obojí. Nespornou výhodou je i rozlehlý areál zámeckého parku se vzrostlými stromy poskytujícími  dostatek stínu v červnových dnech. Třešničkou pak jsou závěrečné soutěže  posuzované zkušenými rozhodčími a řada doprovodných akcí.

Kunratická výstava mne lákala i z jiného důvodu: v roce 2005 jsme zde s Airem a Bandiérem opravdu zabodovali. Air Syrinx Bohemia jako vítěz třídy pracovní při závěrečné soutěži o nejlepšího pracovního psa výstavy dosáhl "na bednu" - třetí místo. Bandiére Syrinx Bohemia byl rozhodčí paní Dagmar Polákovou před obecenstvem označen za psa světové třídy; tato slova mne hřejí dodnes. Zadoufala jsem, že v Kunraticích na nás bude štěstí čekat i letos - a čekalo.

Bandiére (alias Chareček) potvrdil svou třídu - nejen pracovní - ale i formu: obdržel titul nejvyšší. Mně oswobně ale ještě větší radost udělala Airinka, ač ve třídě veteránů, vyšlapovala si to jako v nejlepších letech. Uvolněná, v klusu přesná jako švýcarské hodinky. V závěru přidala panáčka, čímž si u rozhodčí paní Věry Dvořákové vysloužila potlesk a v posudku slova "veselá povaha". Ostatně povaha byla oceněna i u Charečka.

Co říci na konec? Díky za po všech stránkách vydařený den! Myslím, že nejen pro mne, vyšlo počasí, cesta, výstava jakožto klubová akce byla velmi příjemná a odborně posouzená Oba naši pejsci se perfektně předvedli, i mimo výstavní kruh se chovali výtečně (jsou fakt úžasní!). Zbývá již jen přidat pozvání na kunratickou oblastní výstavu pro příští rok, možná si štěstí vyhlédne právě vás!

Jaroslava Hůlková, 16.6. 2007

« Zpět

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.