Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Prezentace na výstavách


1. NVP Erfurt 14.6. 2008

14.06.2008

14.06.2008

Rozhodčí: Seibel Burghardt (D)

ICH Abax od Vrchlického potoka (1.6. 2000-30.8.2013): .: Veteran class: excellent 1, Anw.Dt.Vet.Ch.VDH, Best Veteran, BOB

NVP Erfurt

14.06.2008zoom

NVP Erfurt

NVP Erfurt

14.06.2008zoom

NVP Erfurt

NVP Erfurt

14.06.2008zoom

NVP Erfurt

NVP Erfurt

14.06.2008zoom

NVP Erfurt

NVP Erfurt

14.06.2008zoom

NVP Erfurt

NVP Erfurt

14.06.2008zoom

NVP Erfurt

NVP Erfurt

14.06.2008zoom

NVP Erfurt

Erfurtská mezinárodní výstava bývala kolem velikonoc a docela jsme si ji oblíbili, důvodů bylo víc. Výstaviště Messe Erfurt AG dovoluje poměrně velkorysé pojetí výstavy, což jistě hrálo roli i při zrodu myšlenky akci rozšířit o výstavu národní...

Účast našich vystavovatelů na zahraničních výstavách v zásadě stoupá, což souvisí se dvěma trendy: roste počet i atraktivita výstav a organizátoři se snaží vše vystavovatelům maximálně usnadnit a zpříjemnit. Stoupá i počet akcí, kdy během jediného víkendu můžeme navštívit dvě výstavy, ať již obě mezinárodní, nebo národní a mezinárodní  (v Německu např. v roce 2008 vzrostl počet kombinovaných výstav několikanásobně). Také podívaná, která se k výstavě váže, je čím dál rozmanitější.

Vždy, když jsme do Erfurtu zavítali, bylo krásné slunečné počasí a s malo výjimkou (nedělní krátká průtrž mračen) tak tomu bylo i tentokrát. Parkuje se uvnitř areálu, automaticky. Náramek, který  každý vystavovatel dostal u vstupu, dovoloval volně se pohybovat mezi výstavními prostorami a parkovištěm. Dříve, když byla do dvou dní rozdělena jedna výstava, se vystavovalo pouze v halách; letos byla menší část kruhů přesunuta ven. Kruhy uvnitř i venku byly velkorysých rozměrů a dovolovaly předvést psa v pohybu pohodlně.

Ve sboru rozhodčích jsme tentokrát objevili tři česká jména. První výstavní den, kdy naše 6. skupina FCI měla výstavu národní, jsme se  v kruhu potkali s přívětivým panem Seibelem, nebylo to naše první setkání. Abax se prezentoval perfektně a pan rozhodčí jej vyslal do Best in Show hned ve dvou disciplinách: jako nejlepšího veterána a jako vítěze plemene. Prezentace mezi veterány nám přinesla ohromný úspěch, Abax skončil jako druhý nejkrásnější veterán výstavy; však jsme ho v hotelu také náležitě rozmazlovali: dostal lidskou večeři a po dlouhé době spal v posteli (a spal pořádně tvrdě), ráno jsme ho museli hodně přemlouvat k odchodu na výstavu mezinárodní, která pro nás byla v neděli.

Když už jsem u hotelu: přestože v propozicích byla nabídka několika hotelů přátelských ke psům, zvolili jsme hotel jiný a nelitovali jsme. Náš hotel Airport (www.airport-hotel-erfurt.de) se nacházel pár minut od výstaviště a přátelský ke psům byl rovněž. Ceny byly obvyklé, vybavení na vyšší úrovni a jídlo královské.

Radana Menšíková, 14.6. 2008

« Zpět

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.