Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Prezentace na výstavách


6. MVP Erfurt 15.6. 2008

15.06.2008

15.06.2008

Rozhodčí: Clerc Elspeth (CH)

ICH Abax od Vrchlického potoka (1.6. 2000-30.8.2013): .: Veteranenklasse: vorzüglich 1, Anw.Dt.Vet.Ch.VDH, BOB

MVP Erfurt

15.06.2008zoom

MVP Erfurt

MVP Erfurt

15.06.2008zoom

MVP Erfurt

MVP Erfurt

15.06.2008zoom

MVP Erfurt

MVP Erfurt

15.06.2008zoom

MVP Erfurt

MVP Erfurt

15.06.2008zoom

MVP Erfurt

MVP Erfurt

15.06.2008zoom

MVP Erfurt

MVP Erfurt

15.06.2008zoom

MVP Erfurt

V Erfurtu letos organizátoři očekávali 17 000 diváků a odhaduji, že se docela mohli trefit, účast byla ohromná a zájem procházejících diváků značný...

Je pravda, že organizátoři to měli báječně vymyšleno: uspořádání v halách bylo zvoleno tak, že  vystavovatelské zázemí nebránilo procházejícím divákům v postávání kolem kruhů a sledování prezentace. Docíleno toho bylo rafinovaným rozmístěním erárních výstavních klecí po halách tak, že se tvořila malá "náměstíčka" , kruhy byly rozmístěny podél stěn a před nimi zůstaly široké uličky. Perfektní bylo i značení kruhů, nad každým visela u stropu veliká cedule s číslem, takže orientace byla opravdu rychlá.

Druhý den jsme vystavovali na výstavě mezinárodní, v našem kruhu posuzovala švýcarská paní rozhodčí, kterou jsme neznali, a jež od počátku posuzování působila poněkud nepřístupně. Máme švýcarské plemeno a byli jsme hodně zvědaví. Paní rozhodčí byla přísná, neváhala psy nechat obíhat kruh, dokud nebyla úplně spokojená, a s předvedením v postoji to nebylo jiné. V našem kruhu se zpočátku prezentovalo několik druhů ovčáckých plemen, viděli jsme i komondora, v tomtéž kruhu jsme se s ním setkali vůbec poprvé. Změna na tváři paní rozhodčí byla nepřehlédnutelná: s příchodem prvního bloodhounda se rozjasnila. Když jsem nastoupila s naším veteránem, paní rozhodčí mi hned oznámila, jak moc se těšila na setkání s bernským honičem a po její nepřístupnosti nebylo ani památky; v takovém ovzduší to jde samo, znáte to. Abax se prezentoval bez chybičky a opět si vysloužil samou chválu.

Kombinace výstavy národní a mezinárodní během jediného víkendu je šikovná pro vystavovatele, při jedné cestě absolvovat dvě výstavy je výhodné i z hlediska výstavního poplatku (zúčastníte-li se obou výstav, je poplatek nižší než součet obou). Pro pořadatele je to ovšem velmi náročné a odhaduji, že o něco více než oblíbené výstavy 2x CACIB; pořádat jednu Showparade pro dvě výstavy současně není legrace. První výstavní den proběhlo všechno přesně podle plánu, jak byl uveden v katalogu, druhý den tomu tak již nebylo a chvílemi se zdálo, že se v programu neorientují ani sami pořadatelé, alespoň v  zákulisí tomu vše nasvědčovalo.

Při Best in Show jsme u stolečků mezi VIP osobami zahlédli pana MVDr. Hanse Müllera, presidenta FCI. Skvělý výkon předvedl ředitel výstavy pan Rainer Jacobs, který účastníky i diváky zkušeně provedl oběma výstavními dny v roli moderátora.

Služby zajišťující pořádek v halách během celé výstavy jsou v Německu úplně běžné (uklízeč nehodu posype pilinami a s úsměvem smete), tentokrát ale chodili venku studentíci a průběžně sbírali exkrementy z trávníků. Jsem zvyklá po svých psech uklízet sama,  právě "při akci" šla kolem mne tato služba, chlapci mne spatřili, přiskočili se svým kbelíkem, abych se nemusela namáhat k popelnici, milá pozornost.

Naprosto dokonalé byly stánky s občerstvením, výběr byl bohatý, fakt od všeho (typické duryňské klobásky v housce neměly chybu); skvělý byl i výběr chovatelských potřeb, ceny jsou tak příznivé, že pochoutek pro psy máme na kila. Pokud ještě nemáte program na 13. a 14. června 2009, poznamenejte si, že v Erfurtu se koná 7. mezinárodní a 2. národní výstava psů, s velkoupravděpodobností se tam potkáme!

Radana Menšíková, 15.6. 2008

« Zpět

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.