Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Deník štěňat


Drahý Kyösti

22.07.2023

Décent Dauphin Bohemia Hill - Kyösti (30.5. 2011 - 5.7. 2023)

Včera přišla zpráva z Finska. Už když jsem ten e-mail od Jaany v poště zahlédla, srdce se mi sevřelo; věděla jsem, že veselé psaní to nebude, takové by totiž přišlo messengerem na FB... A bylo to tak, na nebi je nová hvězda, na druhou stranu odešel nejslavnější pes z našeho chovu.  Stejně jako Jaana a Tommi pro slzy málem nevidím na klávesnici. Moje myšlenky skáčou z jedné vzpomínky na druhou. Nejdřív ale chci Kyöstiho majitelům za všechno poděkovat. Byla to ta nejlepší rodina pro tohoto nádherného kluka, byl obklopen láskou a péčí a zůstalo to tak do jeho posledního vydechnutí. Přátelé, děkuju vám a sdílím s vámi hluboký smutek.

Tahle fotka je ze světové výstavy v Amsterdamu, kde jsem se s Kyöstim viděla naposledy; bylo mu sedm let.

PSI: Bernská smečka - Náš „otec zakladatel“ - Neviditelný pes (lidovky.cz)

BERNSKÁ SMEČKA: World Dog Show Leipzig 2017 - Neviditelný pes (lidovky.cz)

22.07.2023zoom

Kyösti se narodil naší Hispánce před dvanácti lety. Tatínkem byl náš úžasný Abax, po němž Kyösti zdědil stavbu těla a styl pohybu. Stejně jako Abax právě tím pohybem uchvátil každého rozhodčího. Jaana a Tommi s ním kráčeli od jednoho úspěchu ke druhému. A jelikož Tommi se věnuje lovu, měl Kyösti vyžití i na tomto poli.

Když se Kyöstistal prvně tatínkem, měli jsme obrovskou radost; napsala jsem o tom do Neviditelného psa. Stejně tak po jeho úspěchu na Světové výstavě v Lipsku, kde se poměřil i s několika českými berňáčky.

Jak napsala Jaruška na FB, Kyösti čeká. Bože, jak se mi po všech, kteří mi tam už odešli, stýská...

« Zpět

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.