Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   N O V Í   Š A M P I O N I   !!!

IDEAL BOHEMIA HILL - NOVÝ ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION

HABBIELA BOHEMIA HILL - NOVÝ ČESKÝ ŠAMPION

Více »

Bernský honič - nepřehlédněte


Portrét plemene

21.01.2018

PLEMENNÝ STANDARD a PORTRÉT PLEMENE  je dobré si přečíst...

10.01.2017zoom

10.01.2017zoom

10.01.2017zoom

10.01.2017zoom

10.01.2017zoom

10.01.2017zoom

A kdo že to je na webu Českomoravské kynologické unie zobrazen jako představitel plemene švýcarský honič - bernský honič? My to víme, je to náš milý BODIE (Celer Cervarius)!!!

 

Plemennému standardu doporučuji věnovat maximální pozornost, v kynologii je to něco jako ZÁKON...

Přesvědčte se sami, že PLEMENNÝ STANDARD FCI č. 059 stanoví zvlášť rozpětí pro

výšku psů (49 až 59 cm) a pro výšku fen (47 až 57 cm) 

a také výslovně kategoricky nařizuje, že

Když vám přesto někdo bude vykládat, nebo někde budete číst (ale ano, tvrdí to např. Roman Mašín v článku na Novinkách cz.), že "výška bernských honičů je kolem 60 cm", je to lež. 

Až vám bude někdo vykládat, že i ve Švýcarsku do chovu zařazují bernské honiče větší, než dovoluje standard, nevěřte tomu. Pravda je opačná, Švýcaři psy s výškou nad 57 cm (přestože plemenný standard dovoluje pro psy výšku až 59 cm) v chovu  n e p o u ž í v a j í .

Můžete si to ověřit dotazem přímo ve Švýcarsku. To, že SLC - Schweizerischer Laufhundclub jako zpracovatel plemenného standardu rozhoduje o všem, co se jejich plemene týká, je jasné každému, kdo o kynologii něco ví (a jakkoli přesvědčivé bajky kohokoli na tom nemohou nic změnit).

Řeči o "výjimkách v odůvodněných případech" jsou naprostý výmysl. Z plemenného standardu přece nemůže udělovat výjimky každý, koho to napadne. V kynologii totiž platí regule FCI, nikoli nápady klubových funkcionářů nebo internetových spisovatelů.

 

« Zpět

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.