Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

H O R K Á   N O V I N K A !     

!!!   P O Z O R    Š T Ě Ň Á T K A   !!!

MÁME NAKRYTO, ŠTĚŇÁTKA BUDOU NA SVĚTĚ UŽ ZA PÁR DNÍ

Více »

Deník štěňat

  « PředchozíDalší »

9. zpráva z porodní bedny

07.05.2021

Kluci I, II a IV

07.05.2021

Štěňátka se pomalu stávají bernskými honiči; čumáčky se jim protahují a uši prodlužují. Z porodní bedny se už sem tam ozve hlasový projev nevůle. Za vrčení to ještě prohlásit nemohu, ale za spokojenost rozhodně také ne. V tomto ohledu jsou prckové poměrně napřed; podle kalendáře chovatele s tím mají začínat o dva dny později. Maminka Meira má porodní bednu stále ještě udržovanou v čistotě, leč po prvním týdnu začínáme nacházet první loužičky, jsou miniaturní a roztomilé, stejně ti, kdo je vyprodukují.

8. zpráva z porodní bedny

06.05.2021

holčičky

06.05.2021

Tak jsme se dozvěděli od tatínka štěňátek, že holčička vpravo mu připomíná jeho maminku Klárku! Tak to je milé, že mu Meira mohla udělat takovou radost. Naše Meira se zase těší na víkend, protože jako každá maminka bude mít svátek. A tak jsme se rozhodli, že jí k svátku dáme nevšední dárek: bude s námi vybírat štěňátkům jména! Jak se budoui jmenovat tyhle dvě holky my už víme, ale pro Meiru to bude překvapení, doufám, že bude souhlasit!

7. zpráva z porodní bedny

05.05.2021

Kluci II a V

05.05.2021

Včera už jsme zcela zavrhli digitální kuchyňskou váhu, která je k vážení potravin vybavena nádobou velmi vhodnou na položení štěňátka. Prckové se na ní tak mrskali, že display jen lítal, aniž by bylo možné něco přečíst. Takže k dílu přišla osvědčená souprava - váha závěsná rybářská a plátěný sáček. Štěňátkům se na hlavičkách už objevuje melír - to jak na vzájemné hranici postupně bílá barva trochu ustupuje černé. Na dotazy po povahách mrňousků zatím moc odpovídat nelze, v této chvíli je na nich znát především jejich vztah k jídlu. Nemají ho sice stejný, ale kladný je bezesporu u všech.

6. zpráva z porodní bedny

04.05.2021

kluk IV

04.05.2021

Prckové hezky přibírají na váze, jinak se zatím prakticky nic nemění. První očekávanou změnou bude otevření oček, to ovšem touto dobou ještě není na pořadu dne. Největším otesánkem je čtvrtý klouček, jehož váha včera dopoledne atakovala  600 g. Největším skokanem pak je třetí kluk, který od porodní váhy přibral rovných 100 g. Vlastně ještě něco. Rostou jim ouška, prodlužují se. Nejvíc patrné to je na první holčičce, která už při narození měla tuto nepřehlédnutelnou ozdobu  nezvykle dlouhou.

5. zpráva z porodní bedny

03.05.2021

fenka II

03.05.2021

Pupeční pahýlky všech štěňátek jsou minulostí. Je vidět, že maminka Meira se pečlivě seznámila se svými úkoly, velmi vážně bere povinnost pečovat o čistotu porodní bedny. Vyprazdňování prcků má na prvním místě, masíruje jim v jednom kuse bříška a zametá po nich všechny stopy. Méně už si dělá hlavu s tím, že má porodní bednu opouštět jen na čas svého venčení. Ráda za mnou přiběhne do kuchyně a kontroluje, zdali by se u vaření pro ni nenašla nějaká mňamka. Samozřejmě vždycky něco dostane a často jí pak musím připomenout, kam je třeba se vrátit...

  « PředchozíDalší »

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.