Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   P O Z O R    Š T Ě Ň Á T K A   !!!

Narozená 9.10.2021 (Esprit Royal Bohemia Hill x Ervilla Cervarius)

Více »

Deník štěňat

Halliza

28.11.2021

Halliza

28.11.2021

Dostali jsme zprávu z Německa, kde žije dcerka naší Meiry Halliza, doma se jí říká (správně řečeno její Rufname je) Liza. Holčička je lovecky vedená a včera se se svým vůdcem poprvé zúčastnila řízeného lovu. Jak píše Engelbert, dařilo se jí moc dobře. Když před ní vyrazil jelen, krásným hrdelním způsobem ho hlásila a vrátila se. Věnovala se také králičím stopám, rovněž úspěšně. Prací v lese na stopě Liza strávila čtyři hodiny; domů se vrátila unavená a šťastná. Děkujeme za zprávy, máme velkou radost!

Luna na vítězné vlně!

14.11.2021

Luna

14.11.2021

Luna (Hasmodia) byla na své teprve druhé výstavě a opět se jí zadařilo!

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA TULLN  13.11.2021

Hasmodia Bohemia Hill: výborná 1, CACA, CACIB, Best of Breed

Rozhodčí: paní Sabine Alexandra Weis (A)

Děkujeme našim přátelům Lucii a Reinholdovi za prezentaci a k úspěchu jejich holčičky srdečně gratulujeme!

Iggy píše domů...

08.11.20219

Iggy

09.11.2021

Iggy má několikero Rufname: Gisi, Igýsek, Brouček... Jeho majitelé nám o něm píší samé pochvalné zprávy (je chytrý, učenlivý, v psí škole plní úkoly přesně), ale když se rozepíší konkrétně, popřípadě, když si telefonujeme, zjišťuji, že je chlapeček pěkné číslo. Jeho nápady se mi líbí, třeba když nanosil páníkovi pod nos sedm bot, aby mu dal na srozuměnou, že je třeba jít ven. A tak dostal pláštěnku a šlo se. Brouček si užívá lásku svých majitelů a všechno podniká s nimi. A protože Iggy ví, že nyní je jeho babička Bijou moc nemocná, napsal nám o sobě nějaké novinky, aby Bijou a své mamince Meiře udělal radost...

„ ….je to tak, mamko. Někdy jeden chytí pach, jde za tím, snížím podvozek a s čenichem na zemi letím jak torpédo. A najít to, po čem jdu? to je maličkost, jsem přece honič s vynikajícím čuchem. To je snadný. 

Více »

Luna měla premiéru!

24.10.20213

Alison a Luna

24.10.2021

Luna (Hasmodia Bohemia Hill), jejímž domovem je Rakousko, se poprvé proběhla ve výstavním kruhu: 

Mezinárodní výstava Salzburg 23.10.2021

Hasmodia Bohemia Hill (třída otevřená): výborná 2, Res. CACA, Res. CACIB

Rozhodčí: pan Wolfgang Schirmer (A)

Na výstavě jsme měli ještě naši výstavně již zkušenou vnučku Alison od Svatohorské zvonice (její maminkou je Francess Baby Bohemia Hill), která získala dokonce všechno dvakrát - výborná 1, CACA, CACIB, BOB,

 

Více »

Narozeniny

17.10.20212

Badge Bohemia Hill

16.10.2021

Říjen je v naší chovatelské stanici měsícem nejplodnějším; na svět přišly hned tři vrhy. Ten, který připomínáme dnes, se narodil Hispánce a Abaxovi před třinácti lety. Všechno pěkně rozdělené na stejné poloviny: tři holčičky Blossom, Brillance a Bravoure a tři kluci Britt, Badge a Bouclier; polovina zůstala v České republice (Bravoure, Britt a Badge) a polovina zamířila do světa (Blossom do Holandska, Brillance do Polska a Bouclier do Švýcarska). Berně (Brillance) majitelka Ania naplánovala výstavní kariéru. Plány jí vyšly až nečekaně: 

Více »

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.